• Margareta Pierzchalska

Pierwszy tydzień za Nami

To już czwarty rok razem. Kolejna przygoda. Tym razem pod hasłami "Pewna Szkoła, Pewny Nauczyciel, Pewny Uczeń" oraz "Rok Matematyki".

Ale zanim zaczniemy działać trzeba przygotować narzędzia do pracy. Do tej pory to ja swoim Dzieciom przygotowywałam daltońskie pomoce. W tym roku postanowiłam poświęcić na to pierwszy tydzień.

Rozpoczęliśmy od tworzenia swojej karty zdań daltońskich. Każdy Uczeń otrzymał swoją pustą tabelkę. Należało ją podpisać i narysować symbole aktywności. Następnie tabelka została olaminowana, Policzyliśmy puste okienka i wybraliśmy odpowiednią liczbę rzepów. Potem przeliczyliśmy potrzebną liczbę prostokącików z kolorami dnia oraz samooceną i do tego rzepy. Poprzyklejaliśmy i włożyliśmy do woreczka i teczki. Tym samym w pełni jesteśmy gotowi na zadania daltońskie.Kolejnym niezbędnym narzędziem będzie portfolio. Każdy przyniósł segregator, przegródki i 100 koszulek. Zadaniem naszym było podpisać i ozdobić 10 przegródek wg haseł zapisanych na tablicy, a następnie do każdej przegródki dać 10 koszulek. Było liczenie, przekładanie, pisanie, rysowanie.
Widoczna samodzielność, odpowiedzialność i współpraca Uczniów przy tworzeniu swoich narzędzi napawa dumą.

Dzieciaki są cudne. I dzięki takim prostym zajęciom mają poczucie sprawstwa.


56 wyświetlenia

©2019 by Edukacyjny zaułek. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now