• Margareta Pierzchalska

Wykład, a plan daltoński

Aktualizacja: 9 maj 2019

W zeszły weekend stało przede mną wyzwanie, poprowadzić wykład dla studentek III roku z metodyki zajęć ruchowych. Stworzyłam prezentację z teoretycznymi zagadnieniami, jednakże patrząc z perspektywy siebie jako studentki, stwierdziłam, że je zanudzę. Postanowiłam  poprowadzić  wykład z metodyki zajęć ruchowych w przedszkolu i klasach I -III w niecodzienny sposób.

Opierając się na filarach planu daltońskiego to studentki zdobywały wiedzę z zakresu rozwoju fizycznego dziecka w wieku 3-10 lat poprzez współpracę w grupie, planowanie swojej pracy punkt po punkcie, analizy literatury, odnotowywanie wykonanego zadania i prezentowanie swoich wytworów. Powstały sylwetki dzieci w wieku 3-4, 5, 6-7, 8 i 9-10 lat. 

Następnego dnia wypracowane sylwetki dziecka oraz podstawa programowa stały się punktem wyjścia do wypracowania osiągnięć dziecka i ucznia z zakresu zajęć ruchowych po ukończeniu przedszkola jak i I etapu edukacyjnego. 

Moja rola została zminimalizowana. 

Jestem pełna nadziei, że taka forma zdobywania wiedzy teoretycznej zapadnie im na dłużej w pamięci i wykorzystają ją w przyszłości do tworzenia procesu edukacyjnego.

Jak same Panie określiły, taka forma im bardziej odpowiada.
22 wyświetlenia

©2019 by Edukacyjny zaułek. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now